Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
43 posty 6 komentarzy

Conectum.Upadłość konsumencka. Oddłużanie. Kredyty.

Kredyty-Conectum - Oddłużanie. Upadłość konsumencka. Kredyty oddłużeniowe. Prawo. Conectum. Wszystko co chciałbyś wiedzieć o oddłużaniu, a nie wiedziałeś gdzie zapytać.

Nowe podatki. Nowe wydatki w 2017-18?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy planowane (jak na razie) wprowadzenie nowych podatków na obywateli można już nazwać grabieniem i czyszczeniem portfela? Czy wracają czasy PRLu?

Nowe podatki oraz wzrost starych szykuje się już w 2017r. a to dopiero początek tego co może nas czekać w 2018r. Według świeżo spływających informacji już w roku 2017 i następnie w 2018r. zapłacimy więcej za wiele rzeczy, których używamy codziennie.

 

Nie mówi się o tym głośno, bo coraz więcej spraw tuszowanych jest aferami Amber Gold, Ministrem Błaszczakiem itp., ukrywając tym samym ogromną dziurę w budżecie, ratowanie ZUS-u czy pokrycie wydatków socjalnych min. na 500+. 

Przykłady poniżej. Dwa pierwsze podatki totakie, które są w zasadzie pewne a wyniosą Polaków minimum kilkadziesiąt złotych.

1. Abonament RTV

Nowelizacja ustawy, która prawdopodobnie wejdzie w życie ma nadać specjalne uprawnienia Poczcie Polskiej do sprawdzania czy osoba, która ma wykupioną usługę tv w telewizjach cyfrowych opłaca abonament RTV. Opłata ma wzrosnąć o ok. 22,70zł.

2. Abonament węglowy

Podwyżka będzie wynosiła od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych w zależności od wysokości rachunku. Wsparcie energetyki odnawialnej węglowej. Dlaczego nie sprywatyzować branży? Wtedy okazałoby się czy bez wsparcia podatników to przedsięwzięcie w obecnym kształcie ma sens.

3. Akcyza na e-papierosy

Ministerstwo Finansów chce zrównać e-papierosy z tradycyjnymi papierosami. Dziś te pierwsze są zwolnione z akcyzy. Warto zaznaczyć, że wprowadzenie 0,38 Euro akcyzy na e-papierosy we Włoszech zrujnowało całą branżę, poszerzając szarą strefę i odbierając legalne zatrudnienie tysiącom osób. Akcyza za standardowe opakowanie płynu może wynieść 7 złotych. To oznacza dwukrotny wzrost cen.

4. Opłata za parkowanie w centrum miast

Podwyższenie opłaty za parkowanie w centrum miast do 9 złotych za godzinę. Zmiana ma także wprowadzić możliwość pobierania opłat w weekendy i święta, co dziś nie ma miejsca.

5. Głośna ostatnimi czasy opłata paliwowa

Hipotetyczny pomysł, który ma zapewnić pieniądze na modernizację dróg i obwodnic. Nieszczęśliwie podwyżka cen paliwa zawsze przekłada się na inne koszty. Przykład: Piekarnia dowożąc chleb do sklepu, przerzuci ceny za dowóz na klienta.

6. Wzrost akcyzy na piwo

Zdaniem speców z obozu rządzącego spożycie piwa w Polsce jest zbyt wysokie, a czynnikiem ograniczającym spożycie tej używki będzie podwyżka cen. Aż 1,43 zł za butelkę. Wzrost cen o kilkanaście %.

7. Spóźnione przeglądy samochodów

Za nieterminowy przegląd będziemy musieli zapłacić nawet 250PLN. W planach MIB są  zmiany, zgodnie z którymi opłaty za przegląd samochodu mają wzrosnąć z 99 do 126 złotych.

8. Wzrost cen ubezpieczeń samochodów

Ubezpieczenia będą podwyższone o podatek VAT, którego firmy ubezpieczeniowe do tej pory nie uwzględniały.

Reasumując każdy portfel statystycznego Polaka jeżdżącego do pracy samochodem i lubiącego wyjść w weekend na piwo lub palącego e-papierosy ucierpi minimalnie o kilkadziesiąt złotych. O ile niektóre podatki ominą część Polaków i można darować sobie wypicie piwa czy zapalenie e-papierosa, o tyle większość z nich przełoży się na ubożenie portfela.

PODSUMOWANIE:

Idąc za tokiem rozumowania rządzących, jeśli podniesienie podatków na piwo i e-papierosy ma służyć odchodzeniu Polaków od tych używek – to o czym świadczy tak wysokie opodatkowanie pracy?

 

Zapisz

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31