Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
43 posty 6 komentarzy

Conectum.Upadłość konsumencka. Oddłużanie. Kredyty.

Kredyty-Conectum - Oddłużanie. Upadłość konsumencka. Kredyty oddłużeniowe. Prawo. Conectum. Wszystko co chciałbyś wiedzieć o oddłużaniu, a nie wiedziałeś gdzie zapytać.

Oddłużanie, czyli o tym jak Niemcy na Grecji zarobiły.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Od 2015 roku Niemcy zarobiły na pożyczkach i ratowaniu unijnego bankruta Grecji ponad miliard trzysta milionów euro (ponad 1,3 mld euro). W kraju pojawiły się głosy, że pieniądze te należy zwrócić.

Poprzez zakredytowanie Greków władze Niemiec zarobiły do tej pory 1,34 mld euro. 952 mln euro zysku z odsetek przekazał do niemieckiego banku centralnego Europejski Bank Centralny, który w ramach pomocy w latach 2010 - 2012 skupował greckie papiery dłużne. Kolejne 393 mln euro to odsetki od kredytu udzielonego Grekom przez niemiecki państwowy bank Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW). 

Jak podaje gazeta, niektórzy niemieccy deputowani są tym faktem oburzeni i uważają, że zysk należy Grecji zwrócić. 

Zarabianie na kryzysie w Grecji może być jest legalne, ale nie jest to postępowanie moralne ani solidarne.

Dług Grecji wynosi obecnie 179 proc. PKB. Międzynarodowy Fundusz Walutowy podaje, że na pomoc Grecji od początku kryzysu wydano już 260 mld dol. Fundusz ostrzega, że Grecja może nigdy nie spłacić swojego zadłużenia, które w roku 2060 może osiągnąć poziom 260 proc. PKB. Jak się jednak okazuje na wyspach greckich turystyka kwitnie, a turystów pojawia się coraz więcej. Grecy nie narzekają tam na brak pieniędzy.

Najgorsze jednak jest to, że w przypadku Grecji problem długu nie maleje. Wierzyciele sterują wydatkami Greków a kolejne cięcia wydatków aplikowane Grecji nie wypuszczają jej z objęć recesji. Międzynarodowy Fundusz Walutowy mówi, że już można zakładać, że Grecja swoich długów nie da rady spłacić nigdy, więc trzeba je częściowo je umorzyć.

Dlaczego, więc pompuje się w nią kolejne transze kredytów?

Niemcy angażowały się w finansowanie programu ratowania Grecji wielokrotnie. Na początku kryzysu pożyczyły 15 mld euro, później przystąpiły do Europejskiego Funduszu Stabilności Finansowej. Udzielił on Grecji 141 mld euro pożyczek, Niemcy skierowały do Greków ponad 25% środków. Czy nie mają prawa domagać się swojego?

A jakie są Wasze zdania na temat oddłużania Państw w Unii Europejskiej przez największych dysponentów unijnych środków finansowych?

Teraz przenieśmy tę analogię na polskie podwórko zmniejszając skalę. Jak działają polskie banki wobec Kowalskich? Często zdarza się, że dochody statystycznego Polaka są niższe niż raty w banku. Ktoś zapyta: „ale jak to?” Co robić w takim przypadku?Czy upadłości konsumenckie lub przedsiębiorców przy łatwości dostępności będą bić kolejne rekordy?

 

KOMENTARZE

 • Może unioniści skomentują
  jak niemcy "dając" Polsce 1 euro z powrotem otrzymują 85 centów ?
 • @Autor
  Potrzeba zmiany systemu; ten zawsze doprowadzi do powtórki"Grecji".

  PS. My też powinniśmy brać pożyczki "do oporu". Przecież nikt tego nie spłaci.

  PSII. A kiedy Tusk zwróci to, co pożyczył Grekom?
 • @provincjał 08:18:57
  Czy szanowny Pan naprawdę sądzi że pieniądze służą tylko do celów kolekcjonerskich, by je zbierać i oglądać? Bo tylko takie założenie usprawiedliwiało by zarzut jaki szanowny Pan stawia.

  Rząd dostaje euro i za te euro kupuje konkretne produkty, kupuje po prostu ludzką pracę. Do tego przecież służą pieniądze - by opłacać nimi wykonaną pracę. Ta praca, jej efekty, pozostają w Polsce.
 • @programista 09:40:48
  Czy efektem tych "znaczonych" / unijnych / pieniędzy jest nasz bilionowy dług ?
 • @provincjał 10:27:17
  Nie. Ten dług jest wyłącznie efektem niegospodarności rządu.
 • @programista 10:32:02
  A dopożycznie do unijnych dotacji to też niegospodarność nierządów ?
 • @provincjał 16:35:44
  Oczywiście.
  Rząd zabiera 40% tego co każdy z nas wytwarza i mimo to nie starcza mu tych pieniędzy na finansowanie własnej części tych przedsięwzięć?
 • @programista 08:18:41
  Zabiera więcej niż 40%. W każdych zakupach zabiera VAtT, PIT, CIT - dodatkowo nakłada kosmiczny podatek na pracę, czyli pracownika i pracodawcę. Dopóki w Polsce brak świadomości podatkowej, dopóty każda kolejna władza będzie ciągnąć dla siebie ile tylko się da. A naród kupi 500+ za 1000zł i kolejne dodatkowe podatki: http://kredyty-conectum.neon24.pl/post/139190,nowe-podatki-nowe-wydatki-w-2017-18
 • @Kredyty-Conectum 08:57:35
  Opieram się na wyliczeniach Centrum Adama Smitha, które porównuje wydatki rządowe z wartością PKB i na tej podstawie wylicza dzień wolności podatkowej.
  Oczywiście zaokrągliłem tę wartość do pełnych dziesiątek.
 • @programista 09:01:17
  To bardzo dobre wyliczenie :) na siebie zaczynamy zarabiać od lata. Pół roku pracujemy dla Państwa, a większość z nas nie ma świadomości tego. Wolą to: http://kredyty-conectum.neon24.pl/post/139293,tymczasem-chodziki-z-kodu-ida-protestowac - gdyby płacić im z kilometra to ich dzień wolności podatkowej zaczynałby się prawdopodobnie w lutym :D
 • Autor
  Na utrzymanie systemu demokracji i biurokracji idzie ok. 80% podatkow dlatego ten uklad "oddluzania" moze byc korzystny dla politykow.
  Osobiscie uwazam ze Grecja powinna oglosic bankructwo,wyjsc ze strefy euro,Unii i przyjac powtornie drachme-tak jak Islandia czy Argentyna wiele razy(wzrost oprocentowania kredytow moze tylko pochamowac wladze polityczne przed sklonnoscia do dalszego zadluzania)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031