Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
43 posty 6 komentarzy

Conectum.Upadłość konsumencka. Oddłużanie. Kredyty.

Kredyty-Conectum - Oddłużanie. Upadłość konsumencka. Kredyty oddłużeniowe. Prawo. Conectum. Wszystko co chciałbyś wiedzieć o oddłużaniu, a nie wiedziałeś gdzie zapytać.

Jak poprawnie zbudować Państwo totalitarne z użyciem ..

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

... zaawansowanych technologii? Poradnik krok po kroku. Twoje konto bankowe może być zablokowane na 72 godziny, a nawet na trzy miesiące. Stanie się to, jeśli algorytmy fiskusa wytypują Twój rachunek jako konto oszusta.

Jak poprawnie zbudować Państwo totalitarne z użyciem zaawansowanych technologii? Poradnik krok po kroku.

Twoje konto bankowe może być zablokowane na 72 godziny, a nawet na trzy miesiące. Stanie się to, jeśli algorytmy fiskusa wytypują Twój rachunek jako konto oszusta, a dodatkowo urzędnik potwierdzi, że ewentualna blokada zapobiegnie wyłudzeniom skarbowym.

W życie właśnie wchodzi tzw. ustawa STIR dotycząca blokady konta bankowego, pozwalająca na inwigilację kont przez urzędy skarbowe. Algorytmy fiskusa będą pracować stale, i jeśli jeden z nich uzna, że z analizy przepływów na kontach bankowych przedsiębiorców wynika oszustwo, twoje konto zostanie zablokowane. Sprawie dodatkowo bacznie przyjrzą się urzędnicy. Raz dziennie informacje o przepływach na naszych kontach będą przekazywane prosto do urzędu.

Ministerstwo Finansów – o STIR, czemu to ma służyć?

„Efektem prewencyjnego oddziaływania wprowadzanego systemu analizy ryzyka i możliwości szybkiej reakcji organów skarbowych powinno być istotne ograniczenie wyłudzeń skarbowych, poprawa warunków prowadzenia działalności gospodarczej dla wszystkich podatników poprzez przywrócenie uczciwej konkurencji na rynku” – czy będzie tak?
-dopóki urzędnik KAS nie będzie odpowiadał za błędną decyzję zablokowania konta, dopóty mogą się pojawić możliwości korupcjogenne oraz niszczenie na zamówienie konkurencyjnych firm. Bo urzędnik jest człowiekiem i może się pomylić.. ot tak..

Kilkanaście lat temu Trybunał Konstytucyjny kilka razy zajmował się badaniem tego, czy Urzędy Skarbowe powinny mieć dostęp do otrzymywania informacji o rachunkach bankowych w ramach tzw. tajemnicy bankowej. Wyrok: Łamanie tajemnicy bankowej wynikającej wprost z Konstytucji. Ocena: działanie bezprawne naruszające zasadę ochrony życia prywatnego.

Uzasadnienie wyroku: "Ewentualne żądanie naczelnika urzędnika skarbowego ujawnienia danych objętych tajemnicą bankową, w innych przypadkach toczącego się postępowania podatkowego stanowiłoby przejaw nadużycia kompetencji. Należałoby je ocenić jako działanie bezprawne, naruszające zasadę ochrony życia prywatnego".

Krok po kroku…

Dlaczego obecnie klaruje się pewien model państwa, w którym władza przejmuje całkowitą kontrolę także nad sferą prywatną obywateli?

- istnienie słabej kultury politycznej ludności,
- rzeczywiste zagrożenie wewnętrzne – totalna opozycja(?),
- ruch socjalistyczny dążący do szlachetnych haseł równości społecznej (500 plus, socjal),
- zawiedzenie się modelem demokracji i styczność z wadami tego ustroju,
- upokorzenie państwa po traktatach pokojowych

Co nas może czekać / już się tworzy?

- Władza jest skupiona w rękach wąskiej grupy ludzi lub jednostki oparta na „jedynej i właściwej” ideologii.
- Ingerencja w różne dziedziny życia obywateli, również te prywatne jak stosunki rodzinne, zachowania społeczne, przekonania i postawy, gusta.
- Indoktrynacja za pomocą środków masowego przekazu.
- Centralizacja gospodarki i monopol państwa na broń.

Co dalej…

Czasy się zmieniają i teraz tajemnica bankowa ani żadna inna nie mają szans na przetrwanie, bo zwyczajnie nikt się takimi nie przejmuje. Pędzimy dalej w pełną kontrolę nad przedsiębiorcami i osobami prywatnymi. Czy uważacie, że narusza to zasadę ochrony życia prywatnego i łamie prawo?

Czy inwigilacja społeczna się kiedyś ukróci, czy dokona tego opozycja totalna?

W sprawach łupienia podatnika, ośmiorniczek, „nam się należało”, rządzące dotąd partie mają i miały taką samą ideologię.

 

Czekamy na kolejne tematy zastępcze…

KOMENTARZE

 • Dla przestępców każde państwo które ściga przestępców jest totalitare.
  Totalitaryzm to ograniczenie wolności.
  Dla przestępcy wolnością jest możliwość życia z przestępstw.

  Przestępcy byli zawsze zwolennikami solidaruchów zwłaszcza neoliberalnego skrzydła solidaruchów.
  Lewicy przestępcy nienawidzą bo lewica przynajmniej w PRLu ścigała przestępców.

  Totalitaryzm to też wymuszana szykanami jednomyślność.. taki był PRL i taka jest Polski solidaruchów.
  Totalitaryzm to też systemowe wszechstronne zakłamywanie historii
  co Solidaruchy robią intensywnie, nachalnie i otwarcie od 89r.

  PRL był znacznie mniej Totalitarny niż państwo solidaruchów.
 • Podpowiem jak złagodzić ból uczciwych przedsiębiorców.
  Konta zablokowane powinny być na czas blokady oprocentowane np na 10%.
  W przypadku gdy konto okaże się czyste to właściciel dostanie rekompensatę a "analityk" po premii albo wręcz karę bo spowodował straty budżetu.
  W przypadku gdy konto zostało trafnie wytypowane to odsetki nie przysługują a zawartość konta staje się kaucja na rzecz rekompensaty za przestępstwa i kary.

  Prosty mechanizm
  Każdy niesłusznie posądzony będzie zadowolony.

  Niestety pojawią się wtedy naciski na "analityków" by zablokowali uczciwe konto bo to czysty zysk i wystarczy na "zadowolenia "analityka"
  Taki analityk powinien tracić pracę jako analityk a zyskać pracę jako więzień ..

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031