Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
43 posty 6 komentarzy

Conectum.Upadłość konsumencka. Oddłużanie. Kredyty.

Kredyty-Conectum - Oddłużanie. Upadłość konsumencka. Kredyty oddłużeniowe. Prawo. Conectum. Wszystko co chciałbyś wiedzieć o oddłużaniu, a nie wiedziałeś gdzie zapytać.

PCC, czyli…drogi nie muszą być warte samochodu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zgodnie z prawem nasze samochody muszą być drogie, ale drogi nie muszą być warte samochodu. Czyli, pamiętaj o podatku PCC.

Zgodnie z prawem nasze samochody muszą być drogie, ale drogi nie muszą być warte samochodu.

Czyli, pamiętaj o podatku PCC.

Każdy nabywca samochodu musi pamiętać o dopełnieniu niezbędnych formalności prawno-podatkowych. Chodzi nie tylko o rejestrację pojazdu, ale także konieczność rozliczenia się z fiskusem w formie podatku od zakupu samochodu.

Ile wynosi podatek od zakupu samochodu w 2018 r.?

Większość nabywców samochodów jest zobowiązana do zapłaty podatku PCC (podatek od czynności cywilnoprawnych). Jego wysokość od kilkunastu lat się nie zmienia i wynosi 2% liczone od wartości samochodu.

Należy go zapłacić w momencie, gdy kupujemy samochód od podmiotów nie będących podatnikami VAT. To oznacza, że jeśli rynkowa wartość pojazdu wynosi 10 tysięcy zł, trzeba odprowadzić do urzędu 200 zł.

Co ciekawe, urzędnicy przy wyliczaniu wartości podatku konfrontują kwoty wpisane w umowie kupna sprzedaży z własnymi tabelami, w których wpisane są szacowane wartości konkretnych modeli.

Zaniżanie wartości przedmiotu umowy ma uzasadnienie jedynie w przypadku, gdy auto jest uszkodzone. W pozostałych przypadkach urzędnik odniesie się do urzędowych widełek i sam narzuci kwotę do zapłaty.

Informacje na temat PCC. Terminy, druki, kary, prawo.

Na zapłacenie podatku ustawodawca przewidział 14 dni od dnia zakupu samochodu.

W tym celu, należy złożyć w urzędzie skarbowym formularz PCC-3 lub PCC-3/A (kilku nabywców). Nie trzeba tego jednak robić osobiście. Wystarczy wysłać wypełniony dokument listem poleconym lub drogą elektroniczną.

Pieniądze muszą trafić na rachunek bankowy przypisanego do nowego właściciela urzędu w określonym terminie. Jeśli nastąpi to później, urząd skarbowy ma prawo nałożyć dotkliwą karę – od 168 do 33 600 zł. W przypadku wystąpienia poślizgu z płatnością, warto zawczasu złożyć oświadczenie (czynny żal). Należy w nim przyznać się do winy oraz zobowiązać się do uiszczenia finansowych zaległości wraz z ustawowymi odsetkami.

Obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych, przedawnia się po pięciu latach.

Czy wszyscy powinni płacić PCC od zakupu samochodu? Opinie.

Ustawodawca przewidział też uprzywilejowane grupy zwolnione z odprowadzenia PCC. Należą do nich osoby niepełnosprawne kupujące pojazd na własny użytek. Na brak opłat mogą również liczyć nabywcy samochodów, których wartość nie przekracza 1000 złotych.

„A co jest w przypadku darowizny ? Jeden z bezdomnych ofiarował 2 samochody. Czy nowy właściciel musi zapłacić podatek ?”

„Tylko od darowizn na cele religijne. Czyżby Maybach był używany jako relikwia”

„Służy do przewożenia przyszłego świętego”

Obywatelu dla dobra narodu – Pamiętaj, Ty musisz opłacić PCC!

KOMENTARZE

  • Niby artykul do rzeczy ale zakonczenie onetowo- brukowe.
    Bezpodstawne kpienie z osoby za jej wiare nazywa sie "przesladowaniem". Za przesladowanie religijne mozna zostac swietym. Nasuwa sie pytanie: Czy caly artykul zostal sklecony dla tych paru tanich, zgranych od 26 lat, ( bezinteresownych?) zlosliwosci pod adresem Radia Maryja?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031