Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
43 posty 6 komentarzy

Conectum.Upadłość konsumencka. Oddłużanie. Kredyty.

Kredyty-Conectum - Oddłużanie. Upadłość konsumencka. Kredyty oddłużeniowe. Prawo. Conectum. Wszystko co chciałbyś wiedzieć o oddłużaniu, a nie wiedziałeś gdzie zapytać.

GetBack -u, czy ci nie żal? Czyli inwestycja sponsorowana.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wina po stronie kupujących? Oczywiście! „Istnieje tylko jedna grupa ludzi, którzy więcej myślą o pieniądzach niż bogaci. Są nimi ubodzy” – Oskar Wilde

GetBack? .... ale o co chodzi?

GetBack to to jedna z największych firm windykacyjnych w Polsce. Działająca w trudnym biznesie odzyskiwania długów. Na czym polega ekosystem biznesowy w tej branży i zadania firm takich jak GetBack, KRUK, KRD i wielu podobnych? Zasadniczo na prawnych możliwościach odzyskiwania kupionego długu. Jednak nie zawsze słusznie windykowanego.

Cała idea polega na okazyjnym nabyciu długu, którego wcześniej nie odzyskały instytucje finansujące, jak banki i firmy pożyczkowe. Następnie takie podejście do dłużnika, aby przynajmniej część tego długu udało się odzyskać.

Firmy windykacyjne jako podmioty rynku finansowego są pod stałą kontrolą Komisji Nadzoru Finansowego. Dziwne zatem wydaje się, że wcześniej nie wydane zostały żadne ostrzeżenia, gdy często nieświadome osoby fizyczne inwestowały w akcje spółki. A było tego nie mało. Firma windykacyjna, która pożyczyła od inwestorów, w większości klientów indywidualnych, ponad 2 mld zł, w tym roku przestała regulować zobowiązania. Zarówno byłemu prezesowi spółki jak i jego współpracownikom zarzuca się działanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i wyrządzenia tym szkody.

O inwestycjach giełdowych.

Według nas działalność z takim profilem ryzyka nie powinna być ogólnodostępna dla klientów nie posiadających profesjonalnej wiedzy o sektorze finansowym, elementem inwestycyjnym. Olbrzymim nieporozumieniem jest oferowanie i wciskanie na siłę przez doradców inwestycyjnych obligacji takiej firmy. Według specjalistów z branży oraz z informacji dziennikarskich wynika, że nie tylko zapewniano o bezpieczeństwie inwestycji w obligacje GetBacku, ale też sprzedawano na wysokie kwoty osobom, które nie miały pojęcia o obligacjach korporacyjnych, nie były w stanie oszacować ryzyka, ze względu na swoją niewiedzę.

W polskim prawie znajdują się przepisy zobowiązujące maklerów giełdowych do sprawdzenia każdego klienta pod kątem jego doświadczenia, profilu i tolerancji na ryzyko, zanim zostanie mu zaproponowane jakieś ryzykowne rozwiązanie w zakresie obligacji korporacyjnych. Obligacje GetBacku jako lokaty – i hasła zachęcające do kupna.

„Obecnie wartość wierzytelności w zarządzaniu Getback wynosi około 28 mld zł. Dla porównania wartość środków, którymi dysponuje Bankowy Fundusz Gwarancyjny, to około 9 mld zł” – napisał w ofercie sprzedaży obligacji GetBacku jeden z pracowników firmy pośredniczącej. Nie dość, że sugerować to może objęcie obligacji gwarancjami BFG (pełne gwarancje dotyczą wyłącznie depozytów o wartości do 100 tys. euro), to dodatkowo podano nominalną wartość portfela, z którego windykatorom tylko część – w najlepszym przypadku około 30 proc. – udaje się odzyskać od dłużników”. – źródło: parkiet.com

Istnieje różnica w posiadanych wierzytelności w zarządzaniu a rzeczywistymi posiadanymi aktywami mogła wynieść nawet 70%.

Wina po stronie kupujących? Oczywiście!

„Istnieje tylko jedna grupa ludzi, którzy więcej myślą o pieniądzach niż bogaci. Są nimi ubodzy” – Oskar Wilde

Kolejny raz zawiniła skrajna naiwność, oraz polska mentalność zachłannego dorobkiewicza. Wprawdzie nie obiecywano 17% jak w Amber Gold ale i na 5,5 % gwarancję w skali roku udało się pozyskać kilkanaście tysięcy klientów. Czy po aferze Amber Gold oraz SKOKów nie powinna się w nas wykształcić naturalna i normalna reakcją inwestora w postaci nieufności i pytania: ale o co chodzi? Czy ktoś oferujący podejrzanie wysokie zwroty nie jest czasem zmuszony je oferować, bo poszukuje pieniędzy lub jest oszustem?

Co mogło przyczynić się do upadku firmy?

GetBack skupował w pakietach kredyty, które banki już dawno zostały uznane za stracone. Bankiem, który wybitnie współpracował z firmą windykacyjną był Getin. Znane nam są historie doradców, którzy realizowali za klienta cały kredyt za określoną prowizję. Nagle jednak zrobił się problem. Czy spółka była źle zarządzana? Wydaje się, że tak. Dlaczego?

GetBack podał pod koniec maja, że zgodnie ze wstępnymi, nieaudytowanymi wynikami finansowymi, w ubiegłym roku miał 1,3 mld zł straty. Tym samym przekroczyła ona wartość kapitałów własnych.

26.06.2018 r. jedna z dyrektorek w GetBacku i prezes Polskiego Domu Maklerskiego, sprzedającego obligacje tej spółki, trafili w ręce funkcjonariuszy CBA. Trwają również przeszukania w domach zatrzymanych osób i w ich miejscach pracy.

W połowie czerwca w ręce służb wpadł były prezes spółki Konrad K. i jego współpracownik Piotr B. Kilka dni później sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla obu mężczyzn. Konrad K. usłyszał zarzuty usiłowania wyłudzenia 250 mln zł z Polskiego Funduszu Rozwoju w kwietniu 2018 r., wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach spółce GetBack w łącznej kwocie 23 mln zł, z której miał przywłaszczyć ponad 15 mln zł.

GetBack -u! KNF -ie! Czy Wam nie żal?
Teraz my wszyscy będziemy musieli zapłacić za efekty tego przedsięwzięcia!

 

KOMENTARZE

 • A j się dziwię...
  Firma tego typu została założona przy współpracy ze sponsorem izraelskim. Ten aresztowany udziałowiec wrócił był co z Izraela.

  Czy to nie ciekawe?

  Otóż, moim zdaniem firma została założona celem skupowania wierzytelności i zarabianiu na windykacji.
  Oficjalnie.
  Podtekstem było przejmowanie zabezpieczeń - własności jakie mogły stanowić zabezpieczenia. Zwłaszcza ludzi biednych, na wsiach, czyli chodziło o nieruchomości.

  To był kierunek ustalony z rządem Tuska. Te 500+ bardzo często zdejmowało pętlę z szyi wielu ludziom, a właśnie ci "mali" byli najczęstszymi klientami biorącymi pożyczki.

  Po wprowadzeniu 500+ i zmianie polityki rządu - przestało się opłacać dalsze inwestowanie. Stąd wycofanie się Izraelczyków i plajta firmy.
  A miała już te 28 mld wierzytelności.
  Nie wiem, czy Czytelnik wyobraża sobie skalę społecznego oddziaływania gdyby te wierzytelności wyegzekwowano?
  (Nawet jeśli tylko część z nich to nieruchomości).
 • Kolejna po SKOK afera finasowa PiS
  Przy tej sprawie jak ćmy przy ogniu kręcili się ludzie PiS. Firma sponsorowała imprezkę "człowiek roku PiSowskiej gazetki", kiedy został nim Kaczyński, a Mcierewicz by zdążyć na party rozwalił Polakom kilka samochodów. Doradcą był minister skarbu państwa w rządzie Beaty Szydło Dawid Jackiewicz.

  Mamy kolejną aferę znacznie większą od Ambe Gold w której po uszy siedzą PISowcy, a PiS nadal magluje Amber Gold.

  A, że w tle Izrael? PiS przecież od dawna ta partia jest przedstawicielem interesów tego kraju na teren Polski. "Bez względu na to kto będzie rządził w Polsce.. interes Izraela będzie zabezpieczony". L. Kaczyński.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:37:45
  |...Podtekstem było przejmowanie zabezpieczeń - własności jakie mogły stanowić zabezpieczenia. Zwłaszcza ludzi biednych, na wsiach, czyli chodziło o nieruchomości..."

  JEDYNYM ratunkiem w takiej sytuacji jest "wariant Orbana":
  - zapisanie w KONSTYTUCJI, że posiadacz OBCEGO (no, nie wolno napisać, że chodzi o Izrael, bo to dyskryminacja ;p) paszportu NIE może kupić ziemi / nieruchomości w Polsce!
  Może jedynie pod obostrzonymi warunkami, WYDZIERŻAWIĆ.

  No i odebrać polskie paszporty izraelczykom! Albo jesteś Polak albo Żyd!
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:37:45
  Uwikłanie to stary ubecki sposób, ale na szczęście Premier ma łeb na karku i odciął macki ośmiornicy. Teraz należy ją złapać, zgrillować i zjeść!
 • @Zawisza Niebieski 17:36:54
  Dobra zmiana, ciąg dalszy.

  – Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności gruntów – poinformowało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.
  Według resortu projekt wzmacnia prawa osób zamieszkującym na gruntach publicznych oddanych w użytkowanie wieczyste.
  – Dzięki ustawie od 1 stycznia 2019 roku wszyscy, którzy w Polsce posiadają mieszkanie albo dom, będą ich pełnymi właścicielami.
  To ok. 2,5 mln domów i mieszkań. Jesteśmy na to przygotowani, zabezpieczyliśmy również środki na potrzeby ksiąg wieczystych i sądownictwa, tak by ta operacja przebiegała sprawnie – powiedział wiceminister Artur Soboń, cytowany w komunikacie.

  Resort tłumaczy, że najważniejszą korzyścią dla właścicieli lokali będzie przewidywalność wysokości opłat przekształceniowych, które zastąpią zmienne (często gwałtownie zwiększające się) opłaty z tytułu użytkowania wieczystego.
  Efektem przyjętej dziś przez rząd ustawy jest wyeliminowanie dotychczasowych problemów z aktualizacją opłat rocznych z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości zabudowanych na cele mieszkaniowe.
  Więcej: http://next.gazeta.pl/next/7,151003,23597670,rzad-przyjal-nowele-dot-przeksztalcenia-uzytkowania-wieczystego.html#BoxMTPPush
  ———————-
  To zamknie Niemcom możliwośc dochodzenia ,,swoich ” majątków w dawnych Prusach i na Śląsku
 • @Zawisza Niebieski 17:36:54
  Problem ma skok Bula, a GetBack to PO/PSL, przestań wypisywać bzdety bo przed sądem będziesz musiał się tłumaczyć jak i z innych insynuacji. Zażądają dowodów na stół i będziesz siedział, lub w zawieszeniu i grzywna. Mogę ci to załatwić. Dość już pomówień i insynuacji bez pokrycia. Cierpliwość na pomówienia ma swe granice.
 • @Zawisza Niebieski 17:36:54
  Były prezes GetBack poleciał po azyl do Izraela. Żyd, niepełnego żyda bo po ojcu czyli parcha, żyda gorszego sortu wykiwał. Gdyby miał tyle kasy co Bagsik, otworzyli by ramiona nie bacząc, że kradzione. Za mało kasy miał i zero azylu. A może nasi bracia starsi w wierze, przypomnieli sobie aferę ART B i na wszelki wypadek nie odważyli się na przyznanie azylu kolejnemu aferzyście z Polski? Większość aferzystów ma korzenie żydowskie albo przynajmniej małżonkę odpowiedniej narodowości tak dla zabezpieczenia i żywszej kariery. Zatem zero zaskoczenia że obrał kurs na Izrael.Dlaczego wszyscy najwięksi aferzyści III RP szukają ochrony w Izraelu. Ile tej kasy z przekrętów popłynęło w taki razie do Izraela. Należałoby sprawdzić te powiązania i przepływy/ transfery pieniężne. Bo chyba nikt inteligentny nie sądzi, że ci złodzieje dostają ochronę Izraela za darmo. Być może są to afery ustawiane przez tamtejsze służby specjalne, które następnie dają ochronę "swoim" ludziom. Tylko patrzeć jak również inne indywidua będą pielgrzymować do swoich mecenasów w Izraelu, prosząc o azyl. Pierwsza w kolejce bufetowa HGW będzie "szpierniczać". Ciekawe czy bufetowa HGW dostanie azyl? Ile jeszcze takich chwastów zostało do wyrwania..?! i te chwasty pod polskimi nazwiskami zawsze wiali do Izraela, zbrodniarze w togach którzy skazywali Polaków, AKowców, NSZtowców, etc.. na śmierć też wiali do Izraela, jakie to wymowne jest. Jak widać Izrael miał być domem spokojnej starości.
 • @Zawisza Niebieski 17:36:54
  Skoki Wołomin to akurat sprawa Komorowskiego i jego kompanów. Słuchaj nadal tvn-u to ci do końca wyprostuje fałdy na mózgu.
 • @Zawisza Niebieski 17:36:54
  Ja ich nie żałuję, wręcz się cieszę, że stracili. Bardzo dobrze. Chytry zawsze traci. Jak oni mogli patrząc w lustro na krzywdzie ludzi się dorabiać.
 • Żydzi i afera GetBack ?
  http://m.neon24.pl/2151e54e0799dc5e0bdf6ff3ea651f17,14,0.png
  Całość w :
  http://nczas.com/2018/06/22/powiazania-afery-getback-z-izraelem-markow-brat-zatrzymanego-piotra-b-jest-wspolpracownikiem-naczelnego-rabina-polski/
 • Dlaczego wobec tego nikt przed GetBackiem nie ostrzegał?
  " Ponieważ wszyscy byli zainteresowani tym, by GetBack działał jak najdłużej. GetBack zapłacił ośmiu biurom maklerskim, prawnikom i firmom wspomagającym wejście na giełdę około 75 mln zł
  – tłumaczy Sławomir Mentzen.
  Wiceprezes Wolności dodaje też, że pieniądze szły na media i politykę. GetBack był sponsorem strategicznym gali 25 lecia Gazety Polskiej oraz sponsorem nagrody „Człowieka Wolności” Tygodnika Sieci."
  Zródlo : http://nczas.com/2018/05/14/szykuje-sie-afera-kilka-razy-wieksza-niz-amber-gold-tym-razem-uderzy-w-obecny-rzad/
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:37:45 Polecam zobaczyć w całości ,wiele wyjaśnia
  PILNE! Nowa afera finansowa!
  Parol i Rola: Anuluj Natręta i nowe pomysły Ziobry!
  https://www.youtube.com/watch?v=UXVRr_BzjRY
 • Była Dyrektor Biura Zarządu spółki GetBack S.A. – Katarzyna M. podejrzana jest o niszczenie dokumentów
  "W ten sposób zacierała ona ślady popełnionych przestępstw i pomagała ich sprawcom w uniknięciu odpowiedzialności karnej. Chodzi o przestępstwo z art. 239 par. 1 kodeksu karnego w zbiegu z art. 276 kodeksu karnego w związku z art. 11 par. 2 kodeksu karnego, które zagrożone jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności."
  (...) https://pk.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-z-kraju/kolejne-zatrzymania-i-zarzuty-w-sledztwie-dotyczacym-dzialalnosci-spolki-getback-s-a/
 • @ Czytajcie dr Jaskowskiego wie co mowi
  Przypomnienie o polityce prywatności Google
  Wyniki wyszukiwania
  Okradanie ludności trwa - smog. - AlexJones.pl
  alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/132360-okradanie-ludnosci-trwa-smog
  1 dzień temu - Z cyklu; P- 284 m państwo istnieje formalnie” - dr J.Jaśkowski „Najbardziej niebezpiecznym przestępcą naszych czasów jest ten, kto ...
 • @kula Lis 67 20:40:02
  A dlaczego ograniczyłeś się tylko do SKOK Wołomin? Czy dlatego, że to jedyny w którym PiS nie kradł? Ile wyciągnął za granicę pewien senaor PiS z braciszkiem? I co święta krowa, czy chroniony przez tych dla kogo lody kręcił?

  GetBack to czysta afera PiS, to, że nici wiodą do Izraela jeszcze bardziej udowania PiSowską robotę. Z tego, że syn Donalda Tuska pracował na pośrednim stanowisku w Amber Gold chciano uwić ochronę ze strony PO, a w GetBack masz ministra w rządzie Szydło jako doradcę prezesa w kręceniu lodów. Ludziom z mózgami wypranymi przez media reżimowe da się mówić, że on tam doradzał jakie kwiatki w jakim pokoju postawić.

  Wmówili ci, że ci co widzą i mówią o przekrętach Pychy i Szmalu to na pewno widzowie TVN, bo tak łatwiej się mózgi pierze, łatwiej swoje przekręty przed takimi ukryć. Złapano złodzieja za rękę, a on krzyczy, to nie moja ręka to na pewno ustawka PO. Więc wyłącz media reżimowe, szczególnie tego, co czerpiąc pełnymi garściami z naszych podatków krzyczy, że ma tyle co kot napłakał.
 • @kula Lis 67 20:41:05
  Ja też ich nie żałuję, nie żałuję tychh z Amber Gold, z GetBack... Tyle razy banki mające ochronę naciągały, mnie osobiście naciągnęli na niewielką sumę ale naciągneli na jakiś tam produkt oparty o giełdę i fundusze. Po jakimś czasie otrzymałem mniej niż wpłaciłem. Teraz jak dzwoni bank, to mówię, raz wam się udalo mnie naciągnąć, od tego czasu nie istniejecie w mojej świadomości.
 • @Witkacy 22:49:28
  Ależ oczywiście, pełna zgoda, tylko kto jest przedstawicielem USraela na Polskę? Czyżby nie PiS?
 • @Zawisza Niebieski 11:19:00
  No to masz tu przedstawiciela PIS-u !!!!!!!

  Ten to jądro transformacji,
  FOZZ,Amber Gold
  i co tylko chcesz towarzyszu

  Balcerowicz główny prelegent Get Back Business Forum z szefem GetBack

  https://pbs.twimg.com/media/DgmbkO_W0AI3n7A.jpg
 • @Zawisza Niebieski 11:11:27
  //GetBack to czysta afera PiS,//

  Znasz to ?
  Knur to jest tylko, czy jakaś inna wredna gadzina,
  która zanim gębę otworzy, to już kłamać zaczyna.
  Praprzodkiem jego sam Cham był - ten z Kabały,
  dlatego w łajdactwie jest on niezmiernie wytrwały.

  ps.

  Warto byś POkrako poczytał co o tobie piszą w sieci.
  Naprawdę warto zajrzeć na FB,TT czy kilka innych portali a ze wstydu zapadłbyś się pod ziemię.
  Tylko........ czy ty wiesz co to wstyd
 • @Witkacy 22:49:28
  On pojechał do Izraela sprzedać im wierzytelności za udzielony azyl. I może te weksle sprzedał bo dokumentacja w Polsce została zniszczona.
 • @Witkacy 22:49:28
  Wszyscy, którzy kupili akcje, obligacje tej firmy i teraz na tym stracą pieniądze, są sobie sami winni, a chęć zarobienia na złodziejstwie niech będzie ukarana jak najmocniej przez całkowitą utratę pieniędzy przez inwestorów. Wcale mi nie żal tych giełdowych sępów.
 • @Witkacy 22:49:28
  Te wszystkie giełdy te wszystkie papierowe wirtualne pieniądze to wielka lipa stworzona przez żydowskich lichwiarzy, złodziei i gangsterów międzynarodowych w celu okradania tych najbiedniejszych. Gdy pęknie ta bańka wirtualna to będzie już koniec. Wrócimy do handlu wymiennego na zasadzie ty mi dasz marchewkę a jak nie to dostaniesz kijem. Czyli mówiąc uczmy się historii, bo historia lubi się powtarzać. Świat się nie skończy tylko skończy się złodziejstwo oraz wszystko co stworzył człowiek..
 • @Witkacy 23:07:02
  Posłuchajcie Gadowskiego który słonik rekonesans rodów "piastujących" od lat 1950 MSZ. Naliczył 700 komuchów w dyplomacji nienawidzących tej Polski i szkodzących jej na wszelkie możliwe sposoby. To oni odwodzili Polonię w USraelu od protestów w sprawie ustawy "reparacji" dla przemysłu holokaust. Gadowski przejrzał drogi dyplomatycznych karier potomków Bieruta. Jeden syn J.Chyliński "służba" w RFN, drugi M.Górski "służba Włochy z hotelikiem "Palacco Rubens" dla takich Stolzmano Kwachów za darmochę czyli nasze, na wylegiwanie. Kobieta kierująca w NATO, siostrzeniec w OBWE, UE, wnuki w Norwegii i Finlandii na placówkach po kilkanaście tys. dolców m-c. Jeden został konsulem nie znając żadnego obcego języka więc pojechał do USraela z konkubiną którą znalazła i rezydują tam do dziś. Darmowe zakwaterowanie, żarcie, ubranie, zarobki kilkunasto tysiecznodolarowe. To jest mafia. Sznepchowi to czubek góry lodowej litwaków komunistycznych jako reprezentanci Polaków i ich interesów narodowych.
 • @Witkacy 23:07:02
  Sumliński u Roli ujawnia kulisy wyboru Morawieckiego na premiera RP przez Kaczyńskiego! Szokujące!
  https://www.youtube.com/watch?v=an30_9uM_p4


  Mateusz Morawiecki to żyd po matce. Proszę sobie wejść na izraelski portal jak żydzi są zachwyceni.

  https://www.jta.org/2017/12/08/news-opinion/world/poland-appoints-ex-banker-with-jewish-roots-as-prime-minister

  Ps..Jak żydzi się cieszą, to Polak powinien płakać...Nie można im zaufać. Nienawidzą nas. Przeczytajcie 'Culture of Critique' by Kevin MacDonald. Jeśli nie chcecie czytać książki, zacznijcie od wideo na YT "Culture of Critique for Normies part III" (mówi o Polsce w part III... dlatego jeśli chcesz tylko obejrzeć jeden odcinek, obejrzyj część III). Polacy, obudźcie się, ile razy muszą nas dźgnąć w plecy i obalić nas, zanim wreszcie zrozumiemy ich (Plemię).


  Ps.II..W .Sumliński podczas gdy jesteśmy świadkami kolejnego okrągłego stołu, zgodnie z przewidywaniami dołączył do grona dyżurnych uspokajaczy publiczności i tak jak Sakiewicz i cała reszta tych podstawionych pajaców daje kredyt zaufania J. Kaczyńskiemu który mając większość w parlamencie nie potrafił przegonić komunistów z sądów mało tego przekazuje władzę bandytom od Dukaczewskiego którzy może pozwolą im dotrwać do końca Kadencji w zamian za odstrzelenie A. Macierewicza. Czym powinien zajmować się w takim momencie dziennikarz śledczy a za takiego podaje się Sumliński jak nie biciem na alarm i odpalaniem we wszystkich możliwych mediach że dzisiaj dzieje się coś tragicznego dla Polski , ale nie dzisiaj będziemy pierdolić o Komorowskim i starym ślepcu Morawieckim , a o tym łajdactwie które dzieje się teraz pomówimy za 30 lat. Cóż takie zadanie. Beatę Szydło obsrywali na całej długości. Od rodzimej michnikowszczyzny, TVN, Polsaty, przez zagraniczną/międzynarodową michnikowszczyznę, kończąc na osrajduchach z eurokołchozu. Morawieckiego wszyscy noszą na rękach. Postawienie na Dudę też nie wyszło. Namaścić należy osobę raczej mocną ideologicznie. A jaki światopogląd ma młody Morawiecki? Co do "krzywoustego" i jego powiązania z Tuskiem to sam stary Kornel jeszcze kamyczek dorzucił do tego, że pchał synalka tam gdzie nurt idzie mocnym strumieniem, no i jak tu nie mówić o karierowiczu ....przecież nawet stary Morawiecki sam kiedyś powiedział że pieniądze które jego syn zarobił w banku nie były zasłużone . Ja już zdążyłem przywyknąć do tego że jak w telewizji pod nazwiskiem polityka widnieje napis "legenda Solidarności" to z dużą dozą prawdopodobieństwa jest to wyjątkowa kurwa i dopóty nie sprawdzę za taką go uważam. Swoją drogą chciałbym zadać pytanie panu Sumlińskiemu, który tak narzekał (słusznie) na polski wymiar "sprawiedliwości" dlaczego ciągle opowiada o bandycie Komorowskim, a ani słowem nie wspomina o obecnym strażniku komunistycznych bandytów i ich przydupasów w sądach panu Dudzie. Cóż może korzystniejsze będzie opowiadanie o tym za 30 lat w kilkudziesięcioosobowych salach zamiast próbować pokrzyżować plany obecnym oszustom. Każdy przytomny przecież wie, że ta cała "rekonstrukcja" miała tylko i wyłącznie na celu odstrzelenie A. Macierewicza. Trzeba tylko to zrobić dyskretniej niż 27 lat temu ze względu na internet i bardziej świadomą część elektoratu....I do tego ten tekst Mateuszka usprawiedliwiający wysokość kwoty wolnej od podatku dla posłów, to tak jakby mi ktoś po mordzie dał. Coś mi tu śmierdzi..To śmierdziało od samego początku, Morawiecki to człowiek Rothschildów. Żyd, historyk M. Morawiecki mianowany przez USrael na ministra finansów Polin PL. Odbył szybki kurs USraelskich służb uniwersyteckich w USA.. "z historyka na finansowego cadyka", od młodzieńczych lat skazany na sukces, był skrupulatnie prowadzony na i po żydomasońskim sznureczku, z misją żydobanksterskich globalistów do wypełnienia. W pełni świadomy uczestnik i realizator planu agendy NWO. To już blisko... a masy wciąż śpią. to kolejny krok w tworzeniu NWO na naszym podwórku, bo jeszcze Polska próbuje się opierać. Ale ani się obejrzymy jak obudzimy się z ręką w nocniku a pan Sumliński mimo mojego ogromnego szacunku, będzie nadal wierzył w dobre intencje kolejnych polityków. Kto jak kto ale pan Wojciech powinien mieć świadomość co do kuluarów dochodzenia do władzy.
  1. Prokurator Czyżewski od lat informuje, że w Instytucie Gaucka są dowody na agenturalną przeszłość Kornela i Mateusza Morawieckiego.
  2. Mateusz Morawiecki był nagrany przez "kelnerów" i nie są to chlubne wypowiedzi.

  3. Mateusz Morawiecki prawie został ministrem już u Tuska.


  No i coś z akt Stasi z Berlina (było i się cudownie zmyło- Ten film jest już niedostępny, ponieważ powiązane z nim konto YouTube zostało usunięte.) https://www.youtube.com/watch?v=BLTq7a756eM&feature=youtu.be
 • @Witkacy 23:07:02
  https://www.jta.org/wp-content/uploads/2017/12/Mateusz-Morawiecki.-3rd-from-left-holding-a-document-honoring-rescuers-of-Jews-at-Warsaw-Zoo-on-Sept-18-2017.-Courtesy-of-From-the-Depths-1.jpg
  Mateusz Morawiecki. third from left, at the Warsaw Zoo holding a document honoring rescuers of Jews, Sept. 18, 2017. (Courtesy of From the Depths)
  Poland appoints ex-banker with Jewish roots as prime minister. (JTA) — A politician with Jewish roots who said that both of his aunts were rescued by non-Jews during the Holocaust was appointed the country’s prime minister amid a Cabinet reshuffle.

  Finance Minister Mateusz Morawiecki, a former bank chairman in the Santander Group, was tapped Thursday to take charge of the Polish government as it gears up for parliamentary elections in 2019, the ruling Law and Justice party announced. He succeeds Beata Maria Szydło, also of the right-wing party, who has served in the post since 2015.

  Morawiecki, 49, who was not even a member of Law and Justice two years ago, joined the government as minister for economic development in 2015 before adding the post of finance minister last year.

  His Jewish roots were known in Poland. Morawiecki spoke about it in some detail earlier this year at a ceremony at the Warsaw Zoo honoring a former zoo director and his wife, Jan and Antonina Żabiński, who saved hundreds of Jews there, and other rescuers.

  “Always at such ceremonies I begin reflecting on my family’s own story,” Morawiecki said. “My aunt Irena was a Jew, she survived the war and as a child of 10. Until she was 16, she stayed with a Polish family who rescued her” with help from a few dozen other non-Jewish Poles who risked their lives to hide her, he said.

  Another aunt, named Roma, now lives in Israel, he said. She survived the Holocaust because she escaped eastward, Morawiecki said, presumably to Russian-held territories, while the rest of her family died.

  Morawiecki later said at least one of the aunts was a blood relation, according to Jonny Daniels, founder of From the Depths, the commemoration group that organized the zoo ceremony. Roma’s relative were murdered by “Nazis or communists,” Daniels said.

  Unlike the Nazis, communist fighters during the 1940s did not search systematically for Jews to kill them.

  In Eastern and Central Europe, where many people have bitter memories of Russian domination, nationalist politician often make equations between Nazism and communism.

  Morawiecki said that none of the people who helped Irena had been recognized as Righteous Among the Nations – a title that Israel bestows on non-Jews who risked their lives to save Jews during the Holocaust. Poland in reality had “10 times” the number of Righteous recognized, which Morawiecki said was 7,000 but in reality is 6,706.


  https://www.jta.org/2017/12/08/news-opinion/world/poland-appoints-ex-banker-with-jewish-roots-as-prime-minister
 • @kula Lis 67 15:40:40
  Ps..Jak żydzi się cieszą, to Polak powinien płakać...Nie można im zaufać. Nienawidzą nas. Przeczytajcie "Culture of Critique" by Kevin MacDonald. Jeśli nie chcecie czytać książki, zacznijcie od wideo na YT "Culture of Critique for Normies part III" (mówi o Polsce w part III... dlatego jeśli chcesz tylko obejrzeć jeden odcinek, obejrzyj część III). Polacy, obudźcie się, ile razy muszą nas dźgnąć w plecy i obalić nas, zanim wreszcie zrozumiemy ich (Plemię).
 • @Husky 11:44:55
  Wygląda na to, że potrzebny jest kolejny wykład z zakresu terapii lemingozy.
  Stanisław Lem swego czasu powiedział takie słowa, "póki nie miałem internetu nie wiedziałem, że na świecie żyje tylu idiotów". Swoje teksty znajduję na poważnych forach zajmujących się specjalistyczną tematyką którą i ja się interesuję, ty myślisz, że mnie wzrusza pisanina ludzi o poziomie Patryka Jakiego, co nie wie nad jaką rzeką leży Warszawa, co przerabia zdjęcia człowieka pogrążonego w żałobie na pogrzebie dla idiotycznego mema? Myślę, że porządne trzepnięcie po kieszeni jakie dostanie od Donalda Tuska i Roberta Kropiwnickiego będzie na tyle bolesne, że obudzi to w Jakim resztki rozumu, jeśli tylko je posiada.
  Ja piszę teksty udokumentowane, teksty przemyślane, potrafię je obronić stąd wzbudzam agresię lemingów. Ale czy mogę się tym przejmować?
  Poszukaj sobie ile w Internecie tekstów, ba nawet filmików opluwających pana Oparę. Jeśli człowiek coś robi, ,robi dobrze to musi to denerwować zera intelektualne.
  Na FB, TT nie wchodzę, przecież to portale szpiegowskie, mające na celu ustalenie powiązań między ludźmi, badanie ich preferencji. Kogo lubię, kto jest mi przyjacielem to moja prywatna sprawa i wara od tego szpiegowskim służbom.
  Ja w Internecie żyję przez moje teksty, znają mnie ci który znać i ja chcę. Więc sorry misiu, napisz jeszcze kilka sfrustrowanych tekstów. to, że jestem Żydem, komunistą, Niemcem, bolszewikiem, cóż więcej pusta głowa potrafi wymyśleć? Schemacik myślowy a dalej przestrzeń bezdennej głupoty. Rozmawiałem ostatnio z Jarkiem, obaj wyraziliśmy żal, że ostatnie przypadki na Neonie nic się nie nauczyły, nadal cokolwiek wyżej niż pismo obrazkowe to dla ciebie zbyt wysokie progi.

  A GetBack, przyjdą wybory, Polacy przejmą władzę i wtedy będzie komisja i pojawi się wielki złodziei z PiSu kwik.
 • @Zawisza Niebieski 17:12:19
  Nie chcę ci tu słoiku obory robić.
  Za poważny portal
  Chcesz to znajdziesz
  Jest tam wszystko od imienia i nazwiska po dość "ciekawe" wątki twojego "CV"
  Baaardzo ciekawych.
  Dno

  A że jesteś tym kim jesteś to wiedzą wszyscy i tylko ty tego nie chcesz wiedzieć
  EOT
 • @Husky 17:22:55
  Biedny Husky, a Kaczyński to żyd spod Odessy. Gdyby głupota potrafiła latać, to byś latał jak gołębica. Proszę bardzo ujawniaj wymysły. Samo określenie, że jestem słoikiem już daje mi pewność, że to co masz to idiotyzm. Urodziłem się w Warszawie w szpitalu przy ul, Kopernika i w odróżnieniu od pewnego kretyna wiem nad jaką rzeką leży Warszawa.
  Oczywiście jako szlachcic po mieczu jak i po kądzieli mam swój rodowód ziemski, gniazdo z którego się wywodzę niedaleko Warszaw leży. Tam jak po cmentarzu się przejdziesz to nazwiska dziadów, pradziadów, pra, pra dziadów. Ale nie zapomnij dodać, że prowadzę agencję towarzyską , tuż za bramą św. Piotra w niebie, gdzie zapraszam wszystkie duszyczki dążące do raju na ostatnią uciechę cielesną, bo później to tylko śpiewy anielskie. :) Człowiek inteligentny pojmie, a twoje towarzystwo podnieci. Tylko nie opowiadaj im, że dostaną 40 cerowanych dziewic, bo już gotowi by pas Szachida przywdziać. Dla was to neandertalczyk jest niedoścignionym szczytem intelektu. Husky, Husky, wyrośnij z przedszkola, porzuć tę bandę półgłówków, Sam w ostatnim tekście się trafnie określiłeś, tylko, żebyś jeszcze z tego wnioski potrafił wyciągnąć? Myślenie nie boli, naprawdę nie boli.
 • @Zawisza Niebieski 18:48:23
  Mnie dziewice i ok.Super
  A tobie (nie tylko umysłowy) kastracie POzostała ..rączka,rączka , rączka i tyle.
  To co przygłupie wklejamy ?
 • @Husky 19:04:40
  Spokojna twoja rozczochrana, akurat z kobietami nie mam większych problemów, jak na mój wiek i potrzeby jest OK. Przygłupie, możesz wklejać, ośmieszysz się tylko, no ale dla ciebie to nie pierwszyzna. Sam się przecież określiłeś "portalowym przygłupem" a mnie nie wypadało zaprzeczać.
 • @Husky 19:04:40
  Tylko pamiętaj, ma być prawda ja na prawdę dokumenty mam. Już jeden przygłup cienko śpiewa zbierając pieniążki na WOŚP oraz na wypłatę tego co zarząda pan Kropiwnicki. Czas przygłupów co gadją co ślina na język przyniesie się kończy. O czym musisz pamiętać i ty i Kula Lis.
 • @Zawisza Niebieski 19:44:48
  Powiedz to alfonsowi ze Szczecina
  pa,pa
 • @Husky 20:29:39
  Czyżby w Szczecinie PiS otworzyło przybytek najstarszeo zawodu świata? Rekrutacja pracownic na miesięcznicach? Bo jak nazwć korzystanie z wdzięków swego ciała dla celów uzyskania stanowiska, korzyści materialnych jak nie najstarszym zawodem świata?

  Ja żadnego alfonsa ze Szczecina nie znam. Jak wiesz Cezary trotyl Gmyz już zbiera pieniążki na cele społecznie użyteczne jak i zbiera Patryk Jaki. Idiotów leczy się najszybciej porządnym trzepnięciem po kieszeni.
 • @Zawisza Niebieski 11:07:06
  Sporo czasu zajęło ci tu na udzielenie odpowiedzi
  tak długo myślałeś jeśli myślałeś by wymyślić to co wymyśliłeś
  Gjeeeeniusz
 • @Zawisza Niebieski 11:07:06
  // Rekrutacja pracownic na miesięcznicach? Bo jak nazwć korzystanie z wdzięków swego ciała dla celów uzyskania stanowiska, korzyści materialnych jak nie najstarszym zawodem świata? //

  Insynuacja czy fakty ?
  Masz na to kretynie i prostacki chamie na to dowody.
  Podaj gnoju takie.
  Wiesz i ja mam prawo do snucia takich insynuacji, czy wśród swoich nablizszych też byś takie nie znalazł.
  Prawda, fakt czy insynuacja
  Sorry
  Też mogę zapytać jeśli już
 • @Husky 11:36:34
  Piękny język jakże "polaka", "katolika", "Masz na to kretynie i prostacki chamie na to dowody." Aż chce się zacytować prof. Bartoszewskiego "Dlatego też postanowiłem nazwać rzeczy po imieniu i – jak ujął to jeden z przedwojennych satyryków – „przestać uważać bydło za niebydło".

  Najpierw zapytam, czy masz choćby odrobinę dowodów na to co wypisujesz o pośle Gawłowskim?

  Oczywiście, że mam dowód na to, że miesięcznice niektórym posłom PiS służyły do poszukiwania a pewnym paniom szukania lepszej posady przez kontakty intymne z tymże posłami. Poseł Pięta się kłania. Inny "wierzący" poseł Łukasz Zbonikowski, na uroczystościach religijnych brylował, na pielgrzymki chodził na msze za rodzinę dawał a w domu żonę upokarzał, z asystentką zdradzał. Iluż w PiS z drugimi, trzecimi żonami? Marcinkiewicz,Kurski... Na zewnątrz leży krzyżem a w domu zdrada, przemoc, igraszki miłosne.

  Wiem, że frustracja, kazali na PO szczekać a o PiSie same dobre rzeczy głosić, a tu jak nie złodziejstwo to nepotyzm lub pijaństwo w pracy (Kruk, Dorn) albo rozpusta. Dwie afery finansowe SKOK, GetBack, PiS po uszy w nich tonie, premie, wysokie stanowiska w spółkach państwa bez wykształccenia, bez doświadczenia.

  Ustawy na kolanie pisane przez niekompetentnych PiSiewiczów, jak ta o IPN autorstwa niejakiego Jakiego, co teraz PiS w pośpiechu poprawiał.

  Słyszałeś o tym, że syn TW Wolfganga dyrektorem a PKO został? A doświaczenie w bankowości jak jego matka do pełnienia obowiązków w TK.
 • @Zawisza Niebieski 14:23:34
  Dziennikarz odleciał na swojej rakiecie z Planety Ziemia i wysiadl na przystanku Tworki.
  Jak mi przykro

  ps.
  Przynajmniej niemal cały internet vide (FB i TT) już wie spod jakiego, bolkowego ogona wypadłeś Zawiszo, celebryto/dziennikarzu ze studia lombard (lub szafy z fantami),a i oświecony...... halogenami budowlanymi 8-)))))

  BTW: Pozdro dla szwagra
 • @Zawisza Niebieski 14:23:34
  tylko obyś nie zapomniał (jak to masz w tradycji) wypłakać się do adminów.
  PAMIĘTAJ !!!!!!!
  i spadaj cieciu
 • @Husky 14:33:14
  Ty naprawdę masz schorzenie projekcję, czyli przypisywanie swych cech innym. Kto tu ostatnio na neonie skomlał, że go źle potraktowano, kto się podobnież do p. Opary użalał. Nie mierz ludzi swoją miarą.

  Napisałeś "Pozdro dla szwagra". Prawda, szwagra mam, tyle, że w mojej rodzinie tylko mąż siostry mojej mamy był kiedys w PZPR i jeszcze jedna kuzynka ma meża PiSowczyka. Nikt inny w politykę się nie bawił i nie bawi. Mówię ci, że ci twoi detektywi to to spece jak z koziej d.. trabka. No ale przecież to wśród środowisk podstawówka + chyba już norma. Popatrz na doradców niejakiego Jakiego i jego samego. Nie wiedzą na jaką rzeką leży Warszawa, a dla nich Dunajec przez Węgry przepływa. Więc leć poskomleć, że Zawisza nie jest taki jaki banda idiotów którzy ciebie otaczają a może to ty sam byś chciał. Z żadnym Bolkiem Lolkiem, Balbiną i Kubusiem Puchatkiem, Żwirkiem i Muchomorkiem powiązań nie mam.

  Więc lepiej pilnuj swego zmywaka, w tej swojej Anglii, bo cię góra naczyć przykryje a szef na operatora mopa przekwalilfikuje.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031